Pápai Missziós muvek
SZENT GYERMEKSÉG MŰVE – MISSZIÓS GYERMEKEK TÁRSASÁGA
PONTIFICIUM OPUS A SANCTA INFANTIA

"Kis imával és kis áldozattal – gyermekek segítenek a gyermekeknek"
Pápai logó
 
 
 
 
Misszió
Vatikáni dokumentumok
A Pápai Missziós Művek
Hírek, cikkek, archivum
Média
Támogatások

Amint engem küldött
az Atya,

úgy küldelek én is
    titeket (Jn 20,21)

MISSZIÓ
     ÚJ EVANGELIZÁCIÓ

II. János Pál pápa


az egyetemes
    misszió pápája

Hitterjesztés Műve
Szt. Péter Apostol Műve
Szent Gyermekség Műve
Missziós Unió
Missziós keresztút Encsen

Image

„Keresztúton követünk, Jézus, Téged szeretünk!
Szenvedésed égi jel. Így jutunk a mennybe fel.”
A nagyböjt időszakában elcsöndesedünk, gyakran imádkozunk és végigjárjuk – elmélkedjük Jézus szenvedésének történetét. Ezt tették az encsi Szent László Katolikus Általános Iskolában is, ahol missziós keresztutat végeztek 2014. április 15-én.


"Egy iskolában az elcsöndesedés sem megy mindig könnyen, de azért megoldható. Az imádkozás nálunk már természetessé vált, ezzel nincs gond. A keresztút valóságos végigjárása azonban eddig problémát jelentett. Mi, missziós csoportvezetők sokat törtük a fejünket, mit lehetne tenni. Végül az az ötletünk támadt, hogy csináltatunk 14 táblát, amely az állomásokhoz szükséges. A stációk megjelenítését a gyerekeknek köszönhetjük. Rajzpályázatot hirdettünk iskolánk tanulóinak, „Jézus keresztútja” címmel, amelyre számos alkotás készült. Külön értékeltük az alsós és felsős munkákat, melyek közül a legjobbak felkerültek a táblákra illetve ki lettek állítva az iskolában. A táblákon lévő faragott keresztek is a gyerekkezeket dicsérik.

Már csak a keresztút helyét kellett megtalálnunk. Igen alkalmasnak bizonyult erre az eddig kihasználatlan „belső udvar”. Lám, a nyugalmas kis udvar árnyat adó fenyőfájával, pihenésre, elmélkedésre alkalmas padjaival megadja nekünk a csönd, az ima lehetőségét. És ott áll végre a keresztút is, amihez – megelőzve a hivatalosat – egy rögtönzött felavatás is járulhatott, Sebastian atya látogatásának köszönhetően.

Váratlanul érkezett hozzánk, a missziós gyerekek nagy örömére. Nem győzött csodálkozni az igényes famunkán, a kifejező rajzokon, a színpompás virágokon. De főleg az az összefogás hatotta meg, amit tapasztalt. „Mindig jó az Isten!” – mondta, és ehhez nem is kell mást hozzátennünk.

Felemelő érzés volt a mai lelki nap, amikor az ünnepi szentmise után dr. Garancsi László atya megáldotta a közös erővel létrehozott keresztutunkat. Örülünk annak, hogy iskolánk tanulói mostantól a missziós keresztutat járva közvetlenül is megtapasztalhatják az imádság erejét, a  hálaadás által pedig átélhetik a Jézus Krisztus iránti szeretetet."

Ferencziné Hajdu Mónika és Makranczi Sándorné missziós csoportvezetők

Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image
Image


 
További írásaink

   5 éves a SZGYM

        AKTUÁLIS

MISSZIÓS
    RÓZSAFÜZÉR

 
 
HITTERJESZTÉS MŰVE
SZENT PÉTER APOSTOL MŰVE
SZENT GYERMEKSÉG MŰVE
MISSZIÓS UNIÓ
Célja, hogy támogassa a világméretů evangelizációt, és az egyetemes missziós lelkület terjedését.

Célja, hogy erősödjön és növekedjen a missziós- és bennszülött papság képzésének lelki és anyagi támogatása.
A gyermekeket és kamaszokat hívja a misszió kalandjába, hogy felébressze bennük a missziós lelkületet, támogassa a keresztény szolidaritás iránti nyitottságukat.
Célja, hogy a papok és szerzetesek között a missziós lelkület elmélyítésével növekedjen a hivatások száma.
 
   
   
     
H-1223 Budapest, Jókai Mór u. 14. Tel/Fax: (+36 1) 226 4610 • E-mail: pmmmisszio@gmail.com
honlapkészítés